BAŞKANDAN YAZILAR

20 Nisan 2011 Tarihli Akkışla Kültür Gecesi Üzerine

 

Başarılı geçen bir gecenin verdiği rahatlık ve huzurla yazıma başlıyorum.
Gece için Mart ayı başında hazırlıklarımız başladı. Önce gecenin şeklini belirledik, resmini çizdik. Şartları ne olabilir, ne olmalı, gecede neler yapılmalı sorularını yönetim olarak tartıştık. Seçim arefesi olması münasebeti ile konunun nezaketini de elden bırakmadan kararlar almaya çalıştık. Bütün siyasi partilerin davet edilmesi fikri kabul görünce İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve daha önce böyle bir faaliyet yapmış dernek yöneticileri ile istişare ederek devlet erkanı hariç hiç bir siyasiye kültür gecesinde konuşması için söz vermeme kararı aldık, davetiyemizi de proğramı içerecek şekilde hazırladık.Siyasi parti temsilcilerimizin bu kararımızı olgunlukla karşılamaları bizleri oldukca memnun etmiştir.
Geceyi finanse etmek için promosyonlardan oluşan hediye çekilişi düzenleyerek kaynak oluşturmaya çalıştık. Reklam vererek bizlere destek olmaya çalışan firmalardan reklam alarak bu işlevi gerçekleştirdik. Yani firmaların isimlerini gece boyunca kırlangıç reklam formatında sergiledik.
Gecenin içeriği konusunda da yönetimle fikir birliğine vararak bize özgün değerlerin ve kültürel motiflerimizin sergilenmesine çalıştık. Özellikle özünde sevgi, saygı, yardımlaşma, paylaşma olan bu değerlerimizin gelecek kuşaklara aktarılması anlamında bu faaliyetlerin gerçekleştirildiğinin bilinmesini isterim. Akkışla Kültür Gecesi bütün Akkışlalılar’ın buluşma, eğlenme ve dertleşme gecesiydi. Bütün hemşerilerimiz bu gecede ev sahibi olsun istedik. Bu yüzden hemşerilerimize tek tek davet etmek yerine, internet sitemiz,SMSlerle,el ilanlarıyla, broşürlerle ve medya aracılığıyla duyurmaya çalıştık. Sadece protokolü,resmi kurum temsilcilerini, sivil toplum örgütlerini, esnafları ve siyasi partileri bizzat davet ettik.
Kültür gecemize AKP , CHP, MHP , HAS Parti , BBP , Saadet Partisi ve Millet Partisi İl Başkanı ve milletvekili adayları, il meclis üyeleri,ayrıca partilerin yöneticileri,
Akkışla , Gömürgen, Kululu , Koyunabdal , Gaziler , Tuzhisar Belediye Başkanları , İl Kültür ve Turizm Müdürümüz, Akkışla Kaymakamımız, Felahiye , Özvatan ve Sarıoğlan Kaymakamlarımız gecemizi şereflendirmişlerdir. İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ nün büyük salonunu tamamen dolduran bütün misafirlerimize ve hemşerilerimize candan teşekkür ederim.
Değerli hemşerilerimiz; Derneğimizin amaçlarından biri de ilçemizi en iyi şekilde temsil etmek ve tanıtmaktır. Biz Akkışla adının televizyonlarda, gazetelerde kaza ile, bela ile,kısır çekişmelerle, felaketler ile değil ( Allah korusun ), güzelliklerle, başarılarıyla, projeleriyle, kültürel faaliyetleriyle anılmasını istiyoruz. Bu anlamda yaptığımız kültür gecesi vesilesi ile yerel gazetelerde ve televizyonlarda manşetlerden bu faaliyetimiz birkaç gün haber olarak verilmiştir.
Kayseri şehir merkezinde böyle bir Akkışla gecesi ilk defa düzenlendi. Bu geceyi düzenlemek için bütün arkadaşlarımız kendi işlerinin dışında kalan zamanlarının tamamını buraya ayırdılar. Gece yarılarına kadar hep birlikte çalıştık, yaptığımız görev paylaşımı doğrultusunda gayretler sarfettik. Bunları derneğin sınırlı imkanları ile yaptığımızı bilmenizi istiyorum. Burada yapılan faaliyetlerin tamamen fedakarlığa ve özveriye dayandığını ve sadece Akkışla ismini tanıtmak, Akkışla ismiyle bir farkındalık yaratmak için yapıldığını bilmenizi isterim.
Başta İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Akkışla Kaymakamlığı, Akkışla Belediye Başkanı, katkı sağlayan esnaflarımız , yönetimdeki arkadaşlarım ve emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum. Bir sonraki etkinlikte mutlaka ilk olmasından kaynaklanan eksikliklerimizi de gidererek daha güzelini, daha iyisini hep birlikte yapma temennisi ile hepinizi saygıyla selamlıyorum
KEMAL AKCAN

 

 

Literal Web Dizayn